Ale izolace sebe sama může ve skutečnosti zhoršit vaše příznaky deprese

  • Post category:blog

Ale izolace sebe sama může ve skutečnosti zhoršit vaše příznaky deprese

Andrea Bledsoe, PhD, 12. února 2010 “

Mají peníze, slávu a skupinu stylistů, kteří se snaží, aby vypadali perfektně. Mohlo by vás zajímat, z čeho tedy máte depresi, když jste celebrita.

“Celebrity nejsou imunní vůči depresi a dalším problémům s duševním zdravím,” říká Vasilis K. Pozios, MD, psychiatr z Detroitu. Ve skutečnosti téměř 17 procent Američanů bude někdy v životě trpět velkou depresí, včetně známých Američanů. “Sláva může zvětšit některé životní stresory a zvládání dovedností, které byly dostatečné před získáním statusu celebrity, nemusí stačit, jakmile jste v centru pozornosti,” říká doktor Pozios.

Zjistěte, jak se tyto celebrity ocitly tváří v tvář depresi – a jak se bránily.

Jon Hamm

Hamm je nejlépe známý pro svou práci jako Mad Men vedoucí lothario Don Draper, temná postava, která v hitové televizní show bojuje s mnoha démony. Hamm ve svém životě utrpěl ztrátu matky ve věku 10 let a otce ve věku 20 let a pro časopis Observer přiznal, že bojuje s chronickou depresí. Aby se Hamm vyrovnal se ztrátou rodičů, věnoval se škole a práci. Depresi překonal pomocí antidepresiv a terapeutických sezení, stejně jako podporou svých přátel a jejich rodičů.

Gwyneth Paltrow

Tato oscarová herečka se otevřela v rozhovoru pro časopis Good Housekeeping o svých bojích s poporodní depresí. Paltrow zpočátku nepoznala, že její příznaky souvisejí s depresí, ale její tehdejší manžel, frontman skupiny Coldplay Chris Martin, ano. Paltrow říká, že se po narození syna cítila emocionálně odpojená a jako „zombie“. Uznání jejích symptomů deprese bylo prvním krokem k získání pomoci, říká, a terapie a pravidelné cvičení jí pomohly zotavit se poté.

Brad Pitt

Je jedním z největších jmen v Hollywoodu. Ale navzdory svému úspěchu se Pitt vypořádal s depresí. Pitt řekl Hollywood Reporter, že ke konci devadesátých let sklouzl do hluboké deprese. Rozhodl se obrátit svůj život po cestě do Maroka a Jugoslávie, kde byl svědkem extrémní chudoby. Zapojení do humanitárních organizací mu pomohlo překonat depresi tím, že se zaměřil na pomoc potřebným.

Brooke Shields

Byla tu jedna role, kterou slavná modelka, která se stala herečkou, ve svém životě opravdu toužila: máma. Když se tedy Shields v roce 2003 konečně po porodu o dítě narodila její dcera, nemohla pochopit extrémní smutek a vztek, který ji zaplavil a nedovolil jí navázat spojení s jejím dítětem. Sdílela na The Oprah Winfrey Show o tom, že jí byla diagnostikována těžká poporodní deprese, a přestože byla zpočátku odolná, souhlasila s užíváním antidepresiv předepsaných lékařem a navštěvovala týdenní terapeutická sezení. O svých bojích napsala knihu Down Came the Rain: My Journey Through Postpartum Depression, která byla pro mnohé inspirací.

Rosie O’Donnell

Komedienne a moderátorka talk show může být známá tím, že se směje, ale uvnitř se necítila vždy tak radostná. Na denním talkfestu The View přiznala, že po střelbách na Columbine High School v roce 1999 se propadla do deprese, kvůli které neustále plakala a nemohla vstát z postele. O’Donnell připisuje léky, které jí pomohly vypořádat se s jejími příznaky deprese. Zatímco stále bojuje se sezónní afektivní poruchou, pokračuje ve zvládání své deprese pomocí inverzní terapie, což je praxe, která zahrnuje visí hlavou dolů.

J.K.Rowling

Rowlingová je dnes známou autorkou nejprodávanější série Harryho Pottera. Než ale Rowlingová začala psát, trpěla velkou depresí. Britskému deníku The Sunday Times řekla, že jako čerstvě rozvedená dvacetiletá matka s kojeneckou dcerou se neustále bála, že její dítě zemře. Začala také mít sebevražedné myšlenky.

Její pravidelná lékařka byla pryč, když Rowlingová hledala pomoc, a lékař, kterého viděla, odstranil její obavy. Když se její lékař vrátil a přečetl si Rowlingův spis, hned jí zavolala a doporučila kognitivní behaviorální terapii, která se osvědčila a pomohla Rowlingové zvládnout její příznaky deprese.

Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje o duševním zdraví!

Nejnovější v depresi

10 nejlepších potravin na uklidnění sezónní deprese

Sortiment potravin posilujících mozek a hladinu cukru v krvi může pomoci zmírnit příznaky sezónní afektivní poruchy (SAD).

Od Jessicy Migala 25. února 2021

Může vitamín D pomoci léčit depresi?

Vitamín D je známý tím, že pomáhá našemu tělu budovat silné kosti, ale výzkum také ukazuje, že by mohl pomoci zmírnit příznaky deprese. Tady je kde. . .

Od Lorie A. Parch 22. června 2020

Mluvení deprese: Slovníček pojmů používaných k popisu poruchy

Chcete se dozvědět více o jazyce, který popisuje duševní onemocnění, které celosvětově postihuje více než 264 milionů lidí? Zde je pokles na. . .

Od Julie Marksová, 17. ledna 2020

Jak rozeznat příznaky deprese dospívajících

Příznaky deprese u dospívajících mohou být nesprávně přečteny a porucha je často špatně chápána.

Od Katie Hurley, LCSW, 9. října 2019

Jak se vyrovnat s depresí pečovatele

Navzdory zvýšenému povědomí o depresi deprese pečovatele stále letí pod radarem. Přečtěte si, na co si dát pozor a jak získat pomoc.

Od Michelle Seitzer, 11. září 2019

První lék na poporodní depresi získává schválení FDA

Průlomová léčba rychle zmírňuje příznaky, ale vyžaduje IV injekci po dobu dvou a více dnů a nese značnou cenu.

Od 21. března 2019 od Don Rauf

FDA schvaluje nosní sprej pro depresi rezistentní na léčbu

Droga odvozená od ketaminu slibuje novou naději lidem, kteří neměli prospěch z antidepresiv.

Od Becky Upham Březen 11, 2019

Je ketaminová deprese nejlepší novou nadějí?

Brzy může být snadněji dostupný nový typ léčby deprese. Je to pro tebe?

Od Holly Pevzner 16. ledna 2019

Expoziční terapie deprese, PTSE a dalších

Původně léčba posttraumatické stresové poruchy (PTSD), expoziční terapie se nyní používá k léčbě úzkosti, deprese, fobií a dalších.

Od Kathleen Doheny 27. října 2015

Známky deprese u dětí

Deprese není jen pro dospělé-mohou ji mít i děti. Dávejte pozor na takové trvalé chování.

Od Jaimie Dalessio Clayton, 15. března 2013 “

Deprese může způsobit, že se budete cítit sami – a budete chtít být sami. Ale izolace sebe sama může ve skutečnosti zhoršit vaše příznaky deprese. Obklopíte -li se silnou podpůrnou sítí přátel a rodiny a připojíte -li se ke skupině na podporu deprese, pomůže vám to udržet si uzdravující spojení s lidmi, když se vy potýkáte s depresí. Podporující vztahy vás také mohou povzbudit k získání pomoci, kterou potřebujete k léčbě deprese.

Podpora deprese: výhody

Mnohým životním výzvám – a to včetně zvládání deprese – lze snáze čelit s podporou a láskou silné sítě přátel a rodiny.

Kdykoli má někdo těžké časy, může těžit z povzbuzení přátel a rodiny, že se věci zlepší, “říká Adele Viguera, MD, zástupkyně ředitele programu perinatální a reprodukční psychiatrie na Clevelandské klinice v Ohiu.

Beznaděj a bezmoc, které provázejí deprese, mohou mít pocit, že se nikdy nezlepšíš, ale tvoji blízcí ti mohou pomoci překonat těžké časy. „Přátelé a rodina, kteří vás podporují, vám připomínají, že to také přejde,“ vysvětluje doktor Viguera.

Silná síť podpory deprese může také pomoci tím, že vás povzbudí k:

Získejte pravidelné cvičení Držte se pravidelného spánkového plánu Vytvořte si a dodržujte denní rozvrh Jezte zdravou výživu Vezměte si léky podle předepsaného Jděte na schůzky s terapií

Zůstaňte na kurzu s léčbou deprese

Ačkoli léčba deprese je často úspěšná, zotavení může být dlouhý proces a můžete být v pokušení to vzdát, pokud hned nevidíte zlepšení. „Buďte trpěliví s léčbou,“ říká Viguera. „Lidé mají tendenci považovat léky na depresi za kouzelnou kulku, ale tak to prostě není – je s tím spousta práce a může chvíli trvat, než léky začnou účinkovat.“

V těchto dobách vám mohou přátelé a rodina pomoci dodržovat léčebný plán a povzbudit vás k užívání léků a návštěvě terapie. „Někdo, kdo tam může být, aby vás držel za ruku a pomohl vám zůstat na trati, to může trochu usnadnit,“ říká Viguera. Mohou vám pomoci vidět, „že na konci tunelu je světlo“.

Nalezení skupiny podpory správné deprese

Podpůrná skupina pro depresi může být velmi silná, protože budete trávit čas s lidmi, kteří již měli depresivní epizody a čelili stejným bojům, kterými procházíte nyní, říká Viguera. Jsou to lidé, kteří chodili ve vašich botách, což vám usnadňuje vztah k nim a důvěru v jejich rady. Mluvit s ostatními lidmi s depresí vám může pomoci ověřit vaše vlastní emoce. „To je velmi terapeutické,“ říká Viguera.

Prostřednictvím skupiny na podporu deprese se lidé mohou také naučit konstruktivní strategie zvládání. Viguera dodává, že tyto strategie jsou lepší alternativou, než se s depresí vypořádat s drogami nebo alkoholem.

Váš lékař nebo terapeut vám může pomoci najít místní podpůrnou skupinu, kterou ostatní pacienti považovali za užitečnou. Dalším zdrojem je vaše místní nemocnice. Můžete také vyhledat na webu skupiny podpory deprese ve vaší oblasti a skupiny online podpory. Jeden web, na který se můžete podívat, je Aliance pro depresi a bipolární podporu. Můžete také navštívit skupinu pro podporu deprese u Doctor’s Ask.

Bez ohledu na to, idealica přísady jak silně se chcete lidem vyhýbat, oslovení ostatních, kteří mají osobní vztah k tomu, čím procházíte, může mít obrovský léčivý účinek. Vědomí, že opravdu nejste sami, vám může poskytnout potřebnou morální podporu, abyste zůstali s léčbou a pokračovali směrem k uzdravení.

Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje o duševním zdraví!

Nejnovější v depresi

10 nejlepších potravin na uklidnění sezónní deprese

Sortiment potravin posilujících mozek a hladinu cukru v krvi může pomoci zmírnit příznaky sezónní afektivní poruchy (SAD).

Od Jessicy Migala 25. února 2021

Může vitamín D pomoci léčit depresi?

Vitamín D je známý tím, že pomáhá našemu tělu budovat silné kosti, ale výzkum také ukazuje, že by mohl pomoci zmírnit příznaky deprese. Tady je kde. . .

Od Lorie A. Parch 22. června 2020

Mluvení deprese: Slovníček pojmů používaných k popisu poruchy

Chcete se dozvědět více o jazyce, který popisuje duševní onemocnění, které celosvětově postihuje více než 264 milionů lidí? Zde je pokles na. . .

Od Julie Marksová, 17. ledna 2020

Jak rozeznat příznaky deprese dospívajících

Příznaky deprese u dospívajících mohou být nesprávně přečteny a porucha je často špatně chápána.

Od Katie Hurley, LCSW, 9. října 2019

Jak se vyrovnat s depresí pečovatele

Navzdory zvýšenému povědomí o depresi deprese pečovatele stále letí pod radarem. Přečtěte si, na co si dát pozor a jak získat pomoc.

Od Michelle Seitzer, 11. září 2019

První lék na poporodní depresi získává schválení FDA

Průlomová léčba rychle zmírňuje příznaky, ale vyžaduje IV injekci po dobu dvou a více dnů a nese značnou cenu.

Od 21. března 2019 od Don Rauf

FDA schvaluje nosní sprej pro depresi rezistentní na léčbu

Droga odvozená od ketaminu slibuje novou naději lidem, kteří neměli prospěch z antidepresiv.

Od Becky Upham Březen 11, 2019

Je ketaminová deprese nejlepší novou nadějí?

Brzy může být snadněji dostupný nový typ léčby deprese. Je to pro tebe?

Od Holly Pevzner 16. ledna 2019

Expoziční terapie deprese, PTSE a dalších

Původně léčba posttraumatické stresové poruchy (PTSD), expoziční terapie se nyní používá k léčbě úzkosti, deprese, fobií a dalších.

Od Kathleen Doheny 27. října 2015

Známky deprese u dětí

Deprese není jen pro dospělé-mohou ji mít i děti. Dávejte pozor na takové trvalé chování.

Od Jaimie Dalessio Clayton, 15. března 2013 “

Odborníci již nějakou dobu vědí, že užívání antibiotik může zvýšit pravděpodobnost infekce Clostridium difficile, což je onemocnění, které způsobuje průjem a další nepříjemné příznaky. Ale antibiotika nemusí být jediným viníkem. Studie z roku 2013 publikovaná v časopise PLoS One zjistila, že užívání antihistaminik ke snížení žaludeční kyseliny může také znamenat vyšší riziko.

Co je Clostridium difficile?

Clostridium difficile, také známý jako C. diff, může také vést k nevolnosti, ztrátě chuti k jídlu a horečce. Nejčastěji postihuje starší osoby a osoby se zdravotními problémy a velmi často lidi, kteří užívají antibiotika.

Kromě přenosu z člověka na člověka mohou bakterie C. diff žít nějakou dobu na předmětech, jako je ložní prádlo, lékařské vybavení a kliky dveří-společné kontaktní body. Nejlepší obranou proti jeho šíření je důkladné čištění povrchů a zajištění toho, aby si všichni od pacientů po zdravotníky důkladně umyli ruce.

Jak do toho hrají žaludeční kyseliny a antihistaminika?

Žaludeční kyselina má důležitou roli v našem trávení potravin. “Začíná to proces rozbití požitého jídla na jeho složky a jeho příprava na absorpci živin v tenkém střevě,” řekl William Katkov, MD, certifikovaný gastroenterolog v Saint John’s Health Center v Santa Monice v Kalifornii. “Žaludeční kyselina také funguje jako počáteční obranná linie proti všemu, co přijímáme, které by mohlo být škodlivé, jako jsou bakterie. ”

U některých lidí však může žaludeční kyselina způsobit vředy buď kvůli zvýšenému množství, nebo kvůli citlivosti, která dokonce činí pravidelné hladiny problematickými. Mnoho lékařů to léčí předepisováním antihistaminik.

“Na některých buňkách v žaludku je histaminový receptor, který stimuluje sekreci kyseliny,” řekl doktor Katkov. Pokud dokážete blokovat receptor histaminu pomocí léků – antihistaminik, pak můžete snížit sekreci kyseliny.

Tyto antihistaminika jsou známé jako H2 blokátory, protože vážou receptory na buňkách v žaludku zvané H2 receptory. (Histaminový receptor v žaludku není stejný jako ten, který vyvolává alergie, a H2 antihistaminika se liší od antihistaminik užívaných pro alergie, jako je Benadryl.)

Zatímco antihistaminika mohou být nápomocná při léčbě problémů se žaludeční kyselinou, vědci ve studii PLoS One zjistili souvislost mezi antihistaminiky a Clostridium difficile a ještě výraznější byla u pacientů hospitalizovaných na antibiotikách a antihistaminikách.

Co by měl dělat pacient s problémy s žaludeční kyselinou?

Katkov doporučil několik kroků, které mohou udělat lidé s problémy se žaludeční kyselinou. “Pacienti a lékaři by měli používat léky proti kyselinám opatrně a promyšleně,” řekl. “Všechny léky mohou mít neočekávané vedlejší účinky.” “Katkov také varoval před unáhlenými závěry o výsledcích studie a věří, že je zapotřebí dalšího výzkumu, aby se objasnilo, zda existuje skutečný vztah příčiny a následku mezi antihistaminiky a větším rizikem C.